Сѐ е во деталите!

Нарачајте веднаш »

Изработката на накитот е со различни техники: оригами, квилинг.

Обетките се лесни, цврсти (заштитени со водоотпорен лак) и трајни. Вашиот накит ќе го добиете во специјална хартиена оригами кутија. Дајте ми идеја, инспирација, сакам да дизајнирам според вашите идеи и желби. Може да се случи да ви се допадне дизајнот, а да не ви одговараат боите. Во тој случај слободно контактирајте ме преку порака.

Врамени слики

Generic placeholder image

Македонска пеперутка (Филигран од хартија)

Уникатна врамена слика со македонски мотив - пеперутка. Изработена е од хартија. Сликата се продава со рамка. Димензии на рамката 13х18cm.

Generic placeholder image

Home Sweet Home

Уникатна врамена слика за добредојде во новиот дом. Сликата се продава без рамка. Пожелно е рамката да ја добијам пред изработката. Димензии на рамката 20х30cm.Накит

Generic placeholder image

Пеперутка брош

Дизајнирам накит од хартија изработен со различни техники: оригами, квилинг. Накитот е многу лесен, цврст (заштитен со водоотпорен слој) и траен. Ќе го добиете во оригами кутивче изработено од мене.

Generic placeholder image

Пердув брош

Специјална нарачка. Пердув (брош) инспириран од Ilina Design.Честитки

Generic placeholder image

3Д честитка „Среќен 18-ти роденден на мојата прекрасна ќерка“

Уникатна 3Д честитка „Среќен 18-ти роденден на мојата прекрасна ќерка“.

Generic placeholder image

Женски плакар - честитка

Честитка - женски плакар со две оригами фустани по ваш избор.Оригами

Generic placeholder image

Peacock

3D Modular Origami. Made of ~ 944 modules.

Generic placeholder image

Лебеди

3Д модуларни оригами. Еден лебед е направен од 400 парчиња